co zrobić,żeby sie dziecko dobrze spociło???

Jakie badania zrobić, jakie są robione, itp
key20

co zrobić,żeby sie dziecko dobrze spociło???

Post autor: key20 » wt 25 sie, 2009 21:34

Witam serdecznie!
Jestem mamą 2-letniej Oli. Byłyśmy dzisiaj na próbie potowej i mimo moich starań ( wziełam ciepłe ciuchy kocyk a nawet ciepła herbatę w termosie!!!!) Oli bibułka była sucha!!! Pielegniarka po konsultacji z lekarzem stwierdziła,że nie bedziemy czekać na wynik bo nie ma sensu tylko odrazu zapsała nas na z tydzień. A ja nie wiem co mam zrobić, żeby sytuacja się nie powtórzyła. Chciałabym mieć to za sobą i wiedzieć już czy moje słonko jest chore czy nie...
A i jeszcze jedno. Pobierali jej dzisiaj też krew może ktoś wie w jakim celu?

Ola

Re: co zrobić,żeby sie dziecko dobrze spociło???

Post autor: Ola » śr 26 sie, 2009 10:47

Ja mojego syna ubrałam bardzo ciepło, w czapkę, w kurtkę, w sweterek co prawda było to zimą. Latem myślę, że ubrałabym go w podwójny długi rękaw, ciepły sweter lub bluzę no i dużo ciepłego picia.

key20

Post autor: key20 » śr 26 sie, 2009 12:55

Dzięki za radę. Mam jeszcze jedno pytanko. Słyszałam,że dzieci chore na CF mają bóle kostno-stawowe.Pytam bo moja córeczka często się skarży na bóle nóżek i kolan.

maga
Aktywista
Kontakt:

Post autor: maga » śr 26 sie, 2009 21:12

Nie wiem gdzie robiłaś chlorki, ale przed założeniem diodek dobrze jest myć rączkę pod ciepłą wodą, masując ją powiedzmy jakieś 5-10 minut.(masujemy w miejscy gdzie potem będą diodki) Pobudza się w ten sposób gruczoły potowe. Jeżeli pielęgniarka tak nie robiła, to spróbuj. Poza ciepłym ubraniem i piciem, nie jesteś w stanie nic zrobić.
Co do bólu kończyn - młoda nigdy się na takowe nie skarżyła.
Jednak wiem, że w pewnym wieku mogą występować tzw. bóle wzrostowe. I nie mają one nic wspólnego z mukowiscydozą.
Dominika moje najukochańsze słoneczko :)

Obrazek

key20

Post autor: key20 » czw 27 sie, 2009 13:28

Chlorki robiłam w Szczecinie. Niestety pielęgniarka nie wyknała żadnych czynności z wyzej wymienionych. Zrobię jednak jak radzisz. Bardzo dziękuje z pomoc.

agullek

Post autor: agullek » śr 09 wrz, 2009 08:21

Witam .Nasz synek (6m-cy)także miał robione chlorki w Szczecinie (na Uni Lubelskiej -2 próby,i w Zdrojach tazke 2 próby)Mial obie robione latem ,ale polecam owinąć rączke pieluchą flanelową (w naszym przypadku bardzo pomogła)a na to bluza-sweterek.Generalnie nasz maluch bardzo się poci niezależnie jaka jest pogoda-czy to normalne w przypadku Mukowiscydozy?

asia325
Aktywista
Kontakt:

Post autor: asia325 » śr 09 wrz, 2009 08:44

Moja Ola zlewa się potem, musieliśmy jej nawet obciąć włoski a krople na nosie to u niej jak znak szczególny, są nawet wtey kiedy się ich nie spodziewamy
Mama Asia
Ola 19.07.2005 - mój mały Mukolinek
Ala 19.08.2001

Sylwisska
Aktywista
Kontakt:

Post autor: Sylwisska » śr 09 wrz, 2009 10:38

Nasz synus też się poci a najbardziej gdy jest ciepło, wtedy musze brać nawet czapke na zmiane i Pani doktor mi powiedziała ze dzieci z Muko pocą się bardziej. Korzystając z okazji chciałam zapytać czy jest tu moze ktoś ze Szczecina lub okolic?? Pozdrawiam :)

key20

Post autor: key20 » śr 09 wrz, 2009 12:58

Tak.Ja jeatem z okolic sczecina,jak już pewnie wiesz :-D

ODPOWIEDZ