diagnostyka

Jakie badania zrobić, jakie są robione, itp
Awatar użytkownika
inakaro

diagnostyka

Post autor: inakaro » śr 23 lip, 2014 23:05

witam. moj synek ma 13 miesiecy. wlasnie jestesmy w szpitalu na diagnostyce i z powodu 3 zapalenia pluc w jego zyciu. jutro b edziemy mieli chlorki w pocie. nastawiam się, ze synek nie jest chory, poniewaz juz raz ten test mielismy w wieku ok.6 miesiecy. niestety czytanie tego forum nie nastraja mnie optymistycznie. synek zaczal charczec i glosno oddychać jak mial 3 miesiace, zawsze mial duzo sluzu, katar tylny. przy osluchiwaniu lekarze zwykle nic nie słyszą a na rtg lub usg wychodzi zapalenie pluc. synek duzo je i robi duzo kup, rowniez sluzowych. w badaniu kalu wychodza tluszcze. w badaniach krwi jest ok, tylko niedobór zelaza. czesto bolal go brzuszek, ulewal. teraz od prawie dwoch miesięcy manawracajace ggorączki, i gorzej oddycha. ogolnie wyglada na zdrowego, oprocz oddychania. bedziemy mieli jeszcze badania na refluks i obserwacja w kirunku astmy. mam nadzieje ze moj nastepny post bedzie os tatnim na tym forum. pozdrawiam i zycze zdrowia wszystkim chorujacym.

maga
Aktywista
Kontakt:

Re: diagnostyka

Post autor: maga » pt 25 lip, 2014 09:08

Trzymamy kciuki :)
Daj znać, jak wyszły chlorki.
Dominika moje najukochańsze słoneczko :)

Obrazek

Awatar użytkownika
inakaro

Post autor: inakaro » pn 28 lip, 2014 13:12

witam ponownie. chlorki wyszły 23. kamień spadł z serca. teraz szukamy dalej co jest przyczyną jego proeblemów. generalnie jak ktoś weźmie go na ręce to od razu wydaje mu się, że mu wszystko bulgocze w środku, ma bardzo dużo śluzu. podpowiedzcie jeszcze czy te chlorki są rzeczywiście takim niezawodnym sposobem wykrywania mukowiscydozy? czy już ostatecznie mogę zapomnieć o tej chorobie?

Awatar użytkownika
ilsa

Post autor: ilsa » wt 12 maja, 2015 10:28

witam. U nas dokładnie takie same objawy. Najpierw katar w sumie to od lutego. Pożniej kaszel -flegamina +oklepywanie niestety cały czas słychać jak małej coś chlubocze.
Od ponad miesiąca mała jest na zastrzykach z powodu nawracającego zapalenie oskrzeli. Mała wybrała ponad 30zastrzyków i nikt nie potrafi nam pomóc. Jeszcze nie skończyła poł roku a ma pupcie jak sitko. Wszyscy wkoło tylko mnie atakują.
Obawiam się ze to może być muko...

Awatar użytkownika
inakaro

Post autor: inakaro » śr 13 maja, 2015 20:59

Witam ponownie, niestety u nas temat muko ciągle się przewija. synek kolejny raz miał ciężkie zapeleni płuc, od ostatniego kilkakrotnie zapalenie oskrzeli. będziemy mieli jeszcze raz chlorki, ale tym razem dłuższy czas po chorobie. ma bardzo duże zmiany na płucach i jak to dr okresliła nie pasują do przebiegu choroby - poza dusznościami biega, bawi się, jest zadowolony. póki co jest leczony na astme. zobaczymy.

meszek

Post autor: meszek » pt 15 maja, 2015 10:38

trzymam kciuki żeby wreszcie się wam sytuacja wyjaśniła ... lepiej wiedzieć z czym sie walczy... trzymam kciuki!

Awatar użytkownika
petten
Kontakt:

Post autor: petten » pn 18 maja, 2015 15:56

Ściskam kciuki, powodzenia!

_____________________________________________________________________________________________
Im lepszy lekarz, tym więcej zna bezwartościowych lekarstw - Benjamin Franklin

ODPOWIEDZ