1% zmiany?

Informacje o mukowiscydozie znalezione w sieci, aby każdy mógł się z tym zapoznać
kaja1535
Aktywista

1% zmiany?

Post autor: kaja1535 » wt 19 mar, 2013 10:11

Duda: rozważamy zmiany w mechanizmie 1 proc. na rzecz opp

http://podatki.wp.pl/kat,1342,title,Dud ... &_ticrsn=5

az strach sie bac co wymysla :shock:
Mama Bartoszka z CF 29.08.2011 - F508del/R1102X i zdrowej Wiki 22.09.2005

Aedan
Aktywista

Re: 1% zmiany?

Post autor: Aedan » śr 20 mar, 2013 15:54

Nie wszystkie OPP są jednakowe.
Są lepsze i gorsze. Jest wśród nich konkurencja jak na wolnym rynku.
Nie rozumiem czemu to bulwersuje legislatorów.
Każda organizacja charytatywna powinna być oceniana na podstawie tego jak jest efektywna,
np. jaki odsetek zebranych pieniędzy trafia do podopiecznych/potrzebujących.
To bardzo ważna miara.
Posłów nie powinno interesować czy chcę te pieniądze przekazać na chore dziecko sąsiada
czy na głodujące dzieci w Mali.

U nas ;-) wygląda to tak, że wszystkie donacje na cele charytatywne (w to wchodzą również donacje na kościól,
synagogę, meczet itp. itd.) są odpisywane od podatku. Tzn. nie płaci się od tej sumy podatku dochodowego.
Wysokość tych odpisów jest ograniczona, tzn. nie mogę np. odpisać 50% moich dochodów na cele charytatywne.
W każdym razie jest zachęta finansowa, by wspomagać organizacje charytatywne, ale nie jest to główny powód
dlaczego ludzie dają swoje pieniądze potrzebującym.

danula
Aktywista

Post autor: danula » śr 20 mar, 2013 17:44

"Tymczasem większość pieniędzy zdobywają opp duże, o wysokim budżecie, dysponujące wsparciem mediów i zaangażowaniem celebrytów"
nieprawda, mamy konto we Fundacji Dzieciom "Zdążyć z Pomocą" i tak samo jak jest w Matio albo w PTWM sami staramy sie o 1%, w tej Fundacji średnio jest 5 tys. na jedno dziecko -czy to tak jest dużo? Dla wielu rodziców to jest jedyna pomoc w leczeniu a czy Państwo teraz przejmie pałeczkę? Na pewno nie. Tam dzieci z porażeniem mają turnusy na 2 tygodnie np. za 14tys. Wszystko jest rozliczane fakturami zgodnie z Regulaminem Fundacji. Wokoło są afery a czepiają się chorych dzieci!

kaja1535
Aktywista

Post autor: kaja1535 » śr 20 mar, 2013 19:16

danula dla wielu z nas to jedyne zrodlo finansowania leczenia naszych dzieci, jestem tym przerazona i mam nadzieje, ze nie dojdzie do tego najgorszego.Bo wspierac Panstwo nie chce, a i nasza zebranine chce zabrac - zlodzieje!
Mama Bartoszka z CF 29.08.2011 - F508del/R1102X i zdrowej Wiki 22.09.2005

Anna_M
Aktywista

Post autor: Anna_M » pt 12 kwie, 2013 19:45

"Zbieranie na subkonta zdaniem Gosiewskiej wypacza ideę 1 proc., sprowadzając organizacje do roli wyłącznie dystrybutora środków i zmuszając chorych ludzi - ofiary niewydolnego systemu opieki zdrowotnej do udziału w nierównej walce o pieniądze na leczenie. "
Pewnie - niech te ofiary zamiast brać udział w nierównej walce - zdech... Bo państwo się nimi nie zajmuje i nie przewiduje zmian w "zajmowaniu się"

"Przypomniała, że w zamierzaniu 1 proc. miał wzmacniać przede wszystkim małe, lokalne organizacje."
Nie wiem dlaczego fakt, że organizacja jest mała ma być jakimś szczególnym atutem. Reginalizacja też jest do d..., bo nie sposób stworzyć instytucji efektywnie działających na rzecz chorych, które będą w każdym województwie, ale malutkie.
Narazie w przekazywaniu 1% jest wolny rynek, a w zasadzie wolna wola - my, rozliczający się z podatku wolni, dorośli, zasadniczo odpowiedzialni i posiadający prawa obywatelskie ludzie - decydujemy kto ma zarządzać przekazanymi przez nas pieniędzmi i na jaki cel powinny być przeznaczone. A państwo w imię ochrony naszego dobra chce to regulować?! Ja dziękuję! W trosce o moje dobro już zatroszczyli się o kapitały w OFE i jakoś zachwyt nie powalił mnie na kolana...
mama Sławka urodzonego 4 stycznia 2011 (F508del/G542X) i Aleksa urodzonego 9 sierpnia 2008 (zdrowy! :) )

ODPOWIEDZ