Papież

Jak napisano wyżej <em>wolna wola</em>, czyli wszystko co nie mieści się w pozostałych kategoriach, ale jednak dalej ma związek z głównym tematem czyli mukowiscydozą, jej leczeniem czy wykrywaniem, czy co tam sobie jeszcze ktoś wymyśli.

Moderatorzy: Paweł, marcin ml

wiolaaa

Papież

Post autor: wiolaaa » czw 14 mar, 2013 16:23

Jak podoba wam się nowo wybrany Papież? Na mnie jak na razie zrobił pozytywne wrażenie
balustrady nierdzewne, drewniane i systemowe

ele.meller
Aktywista

Re: Papież

Post autor: ele.meller » czw 14 mar, 2013 19:40

:) , :aniol:

Aedan
Aktywista

Post autor: Aedan » pt 15 mar, 2013 17:21

Nie wiedziałem, że ma mi sie podobać ;-)
Pożyjemy, zobaczymy...

Awatar użytkownika
olenka

Post autor: olenka » sob 16 mar, 2013 17:07

Nie ma co ukrywać, pierwsze wrażenie miałam takie, że zupełnie różni się od Jana Pawła II czy Benedykta XVI. Większość z pewnością odetchnęła z ulgą, że papieżem nie został czarnoskóry, bo wierzą w przepowiednie.
Na każdym festynie muszą się znaleźć wiatraczki reklamowe Dzieci je uwielbiają.

blaszko

Post autor: blaszko » sob 16 mar, 2013 21:30

Mi się wydaje bardziej przyjazny niż Benedykt, ale zobaczymy co pokarze.
dołącz do mnie i używaj tylko torby ekologiczne świat będzie piękniejszy

danula
Aktywista

Post autor: danula » ndz 17 mar, 2013 08:00

Było nigdy niemożliwym żeby dwóch papieży się przywitało - a jednak!
Dla mnie ten papież jest taki ludzki i można go bardzo lubić.
Jego wypowiedzi są tak zaskakujące , bo np. nie przyjeżdżajacie do mnie tylko to co mieliście wydać na podróż rozdajcie potrzebującym ............coś w tym jest. Ci ludzie ,których było stać na podróż czuli się lepsi, jak mogą dać więcej na tacę, jak wesele jest duże , jak.....na Wszystkich Świętych jest grób pięknie przystrojony a wszyscy zapominają o najważniejszym - o modlitwie

helfajer
Aktywista
Kontakt:

Post autor: helfajer » ndz 17 mar, 2013 10:30

danula pisze:...na Wszystkich Świętych jest grób pięknie przystrojony a wszyscy zapominają o najważniejszym - o modlitwie
Dlatego nie lubię takich świąt. Wszystkich Świętych też nie. Wkurza mnie jak widzę, jak to całe rodziny kupują i wykupują sklepy ze zniczy, kwiatów, itp. Żeby to tylko pokazać jacy to oni są pamiętni o sowich przodkach. W poza tymi kilkoma dniami w listopadzie, to zero pamięci. Jakoś to ostatnio wszystko się zrobiło takie materialistyczne.
Tak samo jak nie za bardzo podoba mi się to kupowanie nie wiadomo jakiej ilości wiązanek na pogrzeb. Grób zawalony kwiatami, pieniądze wydane a i tak potem wszystko idzie na śmieci. Na grobie mojej babci, jej siostra powiedziała - oj gdybyś ty widziała ile ci tutaj ludzie kwiatów przynieśli i jak tu masz pięknie. Sobie myślę - co ma piernik do wiatraka. Tak jakby te kwiaty były ważniejsze jak sam pogrzeb i ostatnie pożegnanie bliskiej osoby.
Mukowiscydoza jest jak alkohol ... Ja ją w twarz ... Ona mnie na ziemię. Ale codziennie rano wstaję i leję ją dalej!

3 x "A" - Agitacja, Agitacja i jeszcze raz Agitacja - http://www.muko.smolarnia.org

danula
Aktywista

Post autor: danula » ndz 17 mar, 2013 11:55

Papiez żyje z jednym płucem i można i wpadłam na szalony pomysł by jedno moje płuco oddac mojemu mukolkowi

helfajer
Aktywista
Kontakt:

Post autor: helfajer » ndz 17 mar, 2013 13:08

danula pisze:Papiez żyje z jednym płucem i można i wpadłam na szalony pomysł by jedno moje płuco oddac mojemu mukolkowi
Po pierwsze twoje płuco jest za dużo dla twojego mukolka :-D Po drugie - chyba nie chcesz mu oddać tego płuca już teraz, kiedy zupełnie tego nie potrzebuje. Oj Danuta, Danuta.
Mukowiscydoza jest jak alkohol ... Ja ją w twarz ... Ona mnie na ziemię. Ale codziennie rano wstaję i leję ją dalej!

3 x "A" - Agitacja, Agitacja i jeszcze raz Agitacja - http://www.muko.smolarnia.org

Aedan
Aktywista

Post autor: Aedan » pn 18 mar, 2013 15:58

helfajer pisze:
danula pisze:...na Wszystkich Świętych jest grób pięknie przystrojony a wszyscy zapominają o najważniejszym - o modlitwie
Dlatego nie lubię takich świąt. Wszystkich Świętych też nie. Wkurza mnie jak widzę, jak to całe rodziny kupują i wykupują sklepy ze zniczy, kwiatów, itp. Żeby to tylko pokazać jacy to oni są pamiętni o sowich przodkach. W poza tymi kilkoma dniami w listopadzie, to zero pamięci. Jakoś to ostatnio wszystko się zrobiło takie materialistyczne.
Tak samo jak nie za bardzo podoba mi się to kupowanie nie wiadomo jakiej ilości wiązanek na pogrzeb. Grób zawalony kwiatami, pieniądze wydane a i tak potem wszystko idzie na śmieci. Na grobie mojej babci, jej siostra powiedziała - oj gdybyś ty widziała ile ci tutaj ludzie kwiatów przynieśli i jak tu masz pięknie. Sobie myślę - co ma piernik do wiatraka. Tak jakby te kwiaty były ważniejsze jak sam pogrzeb i ostatnie pożegnanie bliskiej osoby.

A u nas Wszystkich Świętych nie istnieje w takim wymiarze jak to jest w Polsce.
Tzn. katolicy przychodzą tego dnia do kościoła i podczas Mszy Św. odczytywane są nazwiska zmarłych,
którzy odeszli w ciągu minionego roku. W kościołach wykladane są też ksiegi zmarłych z nazwiskami ludzi
polecanych w modlitwach. Na cmentarze tu się nie chodzi.
Zresztą w ogóle tutaj ludzie rzadko zaglądają na cmentarze.
Rodzina zmarłego zwykle prosi, by zamiast kwiatów na pogrzeb przekazać donację na jakąś
organizację dobroczynną.

Jedynie na Memorial Day (4-ty poniedziałek maja) groby weteranów udekorowane są flagami.
To taki dzień pamięci o poległych...

Natomiast w Meksyku... to zupełnie inna para kaloszy... Dia de Muertos to istny karnawał...

helfajer
Aktywista
Kontakt:

Post autor: helfajer » pn 18 mar, 2013 17:01

Aedan pisze:Rodzina zmarłego zwykle prosi, by zamiast kwiatów na pogrzeb przekazać donację na jakąś
organizację dobroczynną.
I takie podejście mi się podoba.

Awatar użytkownika
tuskobus

Post autor: tuskobus » wt 19 mar, 2013 08:33

Jeśli o papieża chodzi, to bardzo podoba mi się w nim skromność. I to, że chce biednego kościoła dla biedny. Bo jak czasami widzę te świątynie pokryte złotem to się zastanawiam dla kogo to? Nie dla Boga przecież.
Wszystko byłoby w porządku, gdyby nie te wadliwe...

olenka1988

Post autor: olenka1988 » pn 25 mar, 2013 03:14

Trudno go ocenić po kilku dniach od objęcia urzędu :) Sprawia wrażenie sympatycznego i skromnego.

maximus

Post autor: maximus » śr 27 mar, 2013 14:26

wydaje się być bardzo sympatycznym i skromnym człowiekiem, ale zobaczymy jak będzie dalej .
to coś też dla mnie zobacz koszule męskie

Romettiv

Post autor: Romettiv » pn 08 kwie, 2013 15:50

Według mnie jest lepszy od poprzedniego, zobaczymy jak to będzie w czasie

części mazda cx-9 szeroki wybór

Rommeti

Post autor: Rommeti » czw 11 kwie, 2013 21:15

Nie ma co ukrywać, że obecny papież różni się od poprzedniego. Jest trochę podobny do JPII, ale nim nie jest. Podoba mi się w nim skromność, ale nie ma co się dziwić. W końcu wywodzi się od franciszkanów, a ci przecież wyznają ubóstwo. Zastanawiam się tylko, coby się stało, gdyby nakazał wszystkim biskupom, arcybiskupom i kardynałom pozbawienia się wszelkich dóbr, które posiadają, czyli wszystkich bogactwa. Co by było gdyby kazał im mieszkać jak franciszkanie - w celi.
Czas na nową rzecz - bielizna damska sklep internetowy

Fionaa

Post autor: Fionaa » pn 15 kwie, 2013 17:14

Mogłoby być jak w serialu Borgias, otruli by go albo jeszcze jakiś inny spisek uknuli. Nie ma co ukrywać, że w dzisiejszych czasach niestety dużo idzie na księży nie z powołania, ale z powodu pewnych zarobków. Dlatego w Boga wierzę, do kościoła chodzę, ale w instytucję kościoła jakoś nie wierzę.
Zobacz już dziś - zdjęcia ślubne oława

Awatar użytkownika
Tesiorek

Post autor: Tesiorek » śr 17 kwie, 2013 21:25

Romettiv pisze:Według mnie jest lepszy od poprzedniego, zobaczymy jak to będzie w czasie

części mazda cx-9 szeroki wybór
to to na pewno. już w pierwszych momentach po objęciu stanowiska Papieża wzbudził moją sympatię. do tego jeszcze ta skromność :wink:
miejmy nadzieję, że Franciszek będzie godnie zastępował naszego Jana Pawła II.
domki letniskowe dobrym pomysłem na majówkę!

Babylon

Post autor: Babylon » wt 14 maja, 2013 16:48

Wydaje się być fajnym człowiekiem naprawdę. Ale oceniać się zacznie go dopiero po jakimś czasie.

Adamov32

Post autor: Adamov32 » śr 22 maja, 2013 11:33

jak na razie wydaję się w porządku :) .
To, coś ciekawego Elzab

ODPOWIEDZ