Papież

Jak napisano wyżej <em>wolna wola</em>, czyli wszystko co nie mieści się w pozostałych kategoriach, ale jednak dalej ma związek z głównym tematem czyli mukowiscydozą, jej leczeniem czy wykrywaniem, czy co tam sobie jeszcze ktoś wymyśli.

Moderatorzy: Paweł, marcin ml

danula
Aktywista

Re: Papież

Post autor: danula » czw 23 maja, 2013 14:52

Polak w Kanadzie pomaga bezdomnym, biednym
dla mnie to niesamowity człowiek, zarabiał dużo kazy a pewnego dnia wyszedł z biura, zostawił wszystko i teraz pomaga biednym
mówi ,że Kościół to nie budynek ale wszyscy którzy wierzą w Jezusa i można spotkać się wszędzie

film dokumentalny pt. "Adwokat ulicy" w reżyserii Tomasza Wiszniewskiego
"Calgary, największe miasto prowincji Alberta, to główne centrum korporacyjne przemysłu ropy naftowej i gazu ziemnego w Kanadzie. Liczy 1 100 000 mieszkańców.
W zamożnym Calgary 20 000 ludzi żyje na ulicy. Artur Pawłowski, emigrant z Polski, wraz z Kościołem ulicznym wydaje bezdomnym 200 000 posiłków rocznie. Otrzymał za to ponad 150 mandatów i pozwów. Za stawanie w obronie bezdomnych 10 razy trafił do aresztu, ale nigdy nie został skazany wyrokiem sądu. Na walkę z charytatywną misją miasto Calgary wydało dotąd ponad 2 000 000 dolarów!!!!."

także o nim :
http://vimeo.com/66061781
http://www.youtube.com/watch?v=kpfj9QjjBck
http://www.youtube.com/watch?v=yVX4Wn_FDk4

danula
Aktywista

Post autor: danula » sob 25 maja, 2013 11:07

ten facet to jak św.Franciszek z Asyżu był na początku bogaty, nawet chciał odejść od żony, pił ,pluł jej w twarz a potem....................się nawrócił i teraz karmi dziennie 200tys.osób tak,że przyjeżdża cała ciężarówka z jedzeniem. Oprócz tego naucza w inny sposób , na ulicy i to dociera do ludzi. Mówi na własnym przykładzie, bo np. nie chciał być pokorny dla Boga to przez 3 m-ce nie spływała mu gotówka do jego firmy i był bliski bankructwa. Przełomem chyba największym był cud bo jego synek kilkudniowy nie miał już żadnej żyłki by się wkłuć, wszystko z nim było źle a jednak został cudownie uzdrowiony w jednej chwili i ma tyle lat co moja córcia czyli 13 i w tym czasie prawie też walczyłam o jej przeżycie

Awatar użytkownika
pawelp29

Post autor: pawelp29 » pn 17 cze, 2013 09:33

Widać, że Franciszek chce kompletnie odciąć się od przeszłości i nie chce być kojarzony z tym co w kościele działo się wcześniej. Dość otwarcie i radykalnie się wypowiada, zapowiada reformy. Kościół jest obecnie w kryzysie i faktycznie potrzebny jest ktoś kto nim potrząśnie, mam nadzieje ze obecny Papież od słów przejdzie do czynów.
Jedno co mi się nie podoba - radykalizm w kwestii języka. Tylko włoski i nic więcej. Ludzie, pielgrzymi na placu św. Piotra zawsze czekali na to, aż Papież zwróci się do nich w ich ojczystym języku i pozdrowi. Teraz już tego nie doświadczą.

Awatar użytkownika
Paniczka

Post autor: Paniczka » ndz 30 cze, 2013 20:41

Wydaje się konkretny i w porządku ale zobaczymy jak to będzie naprawdę...
danula pisze:film dokumentalny pt. "Adwokat ulicy" w reżyserii Tomasza Wiszniewskiego
muszę obejrzeć ten dokument

ODPOWIEDZ