usunięcie polipów nosa

Jak się leczy chorobę, jakie leki w jaki sposób się podaje, jak powinno przebiegać leczenie. Zaznaczamy, że opisywane tu rzeczy nie są zaleceniami i aby je zastosować bezwzględnie należy skonsultować się z lekarzem.

Post Numer:#1  Post Napisane: Cz 15 sty, 2009 20:08
Mój syn ma 9 lat i laryngolog wskazał pilne usunięcie polipów nosa. Czy powinnam obawiać się tego zabiegu? Niektórzy zalecają jak najdłuższe leczenie zachowawcze, bo i tak polipy odrosną. Syn ma całkowicie zatkany nos, częste bóle głowy i zatok. Proszę o poradę.

Post Numer:#2  Post Napisane: Wt 20 sty, 2009 08:05
Hej :lol: ja tez nie jestem za usuwaniem czegokolwiek,ale jak synus ma takie objawy,to chyba trzeba.jezeli leczenie nie pomoglo.niektore mamy byly z dziecmi po tym zabiegu i mowily,ze super poprawa.ja bym poszla do kilku innych laryngologow i zapytala o zdanie i jesli nie uda sie leczyc,to bylabym sklonna usunac,zeby sie dziecko nie meczylo i zeby nie bylo gorzej.moj synek ma 8 lat,ale na szczescie nie ma polipow.pozdrawiam i zycze zdrowia. :mruga:

Aktywista
Post Numer:#3  Post Napisane: Wt 20 sty, 2009 20:06
Ja miałem 9 takich operacji. Odrastaly i tak. 3 lata temu lekarka powiedziala, że bez sensu żeby je usuwać.

Post Numer:#4  Post Napisane: Pn 26 sty, 2009 12:52
A ja miałam usuwane już 4 razy, bez usuwania chyba w ogóle nie mogłabym oddychać :? :evil: nie miałam węchu, straszne bóle głowy, kompletnie zatkany nos :evil:
Ja jestem za usuwaniem

Ostatnio miałam też zabieg FESS, czyli czyszczenie zatok, pomogło, jak na razie na jakiś czas jest lepiej

wiadomo, że polipy będą odrastać, ale bez ich usuwania nie mogłabym normalnie funkcjonować

każdy robi jak uważa :-)

Post Numer:#5  Post Napisane: Pn 27 kwi, 2009 20:52
Witam. Jestem ciekawa jak dlugo dochodzi sie do siebie po operacji usuniecnia polipa z zatok? Slyszalam ze przez conajmniej dwa miesiace nie bede mogla przebywac na sloncu ani uprawiac zadnych sportow. Czy macie jakies doświadczenia z tym? chcialabym wiedziec czy tak faktycznie jest.

Powrót do Leczenie mukowiscydozy