muko i przerosniety migdalek

Jak się leczy chorobę, jakie leki w jaki sposób się podaje, jak powinno przebiegać leczenie. Zaznaczamy, że opisywane tu rzeczy nie są zaleceniami i aby je zastosować bezwzględnie należy skonsultować się z lekarzem.

Post Numer:#1  Post Napisane: Pt 21 maja, 2010 21:27
witam serdecznie moja3letnia corcia ma przerosniety trzeci migdal lekarze chca go wycinac ale niewiem czy jest to konieczne u takich dzieci tzn chorych na muko prosze o odpowiedz

Aktywista
Post Numer:#2  Post Napisane: Pt 21 maja, 2010 22:29
Moja córka miała usuwany migdałek jak miała 5 lat.
Tak zadecydował laryngolog zajmujący się dziećmi z mukowiscydozą i nie żałujemy decyzji. Nie, że mała nie choruje, ale na pewno choruje o wiele mniej.

Zastanawiam się tylko, czy u 3 latka to nie za wcześnie? Podobno u małych dzieci migdały mogą się jeszcze "obkurczyć". A na zabieg kieruje Was taki "zwykły" laryngolog? czy taki od "naszych" dzieci?
Dominika moje najukochańsze słoneczko :)

Obrazek

Post Numer:#3  Post Napisane: Wt 25 maja, 2010 19:18
na zabieg kieruje nas zwykly laryngolog ale konsultuje sie z innymi od naszych dzieci i nasz pulmonolog tez proponowal usuniecie migdalka i nawet rehabilitantka sama zauwazyla ze corka ma za duzy ten migdal jak uczyla ja cwiczen oddechowych...

Post Numer:#4  Post Napisane: Pt 02 lip, 2010 20:25
Hej;)Synkowi jak mial niecale 3 lata laryngolog polecil usunac trzeciego migdalka.Jednak 2 inni laryngolodzy stwierdzili zebym nie usuwala,jesli nic sie nie dzieje.Teraz ma prawie 10 lat i migdalek jest sporo powiekszony,ale nie trzeba usuwac.Ogolnie jesli nie choruje,nie ma problemow z oddychaniem,uszami,nie ma w migdalku stanu zapalnego,to nie ma sensu usuwac.Kiedys madry lekarz mi powiedzial,ze najprosciej jest powiedziec zeby usunac a wcale nie trzeba.pozdrawiam;)

Post Numer:#5  Post Napisane: So 03 lip, 2010 19:24
wczoraj wlasnie wyszlismy ze szpitala i dobrze zrobilismy ze corce usunieto mignalek wprawdzie miala prrosniety tylko o polowe ale okazalo sie ze ma niedosluch na jedno ucho i dobrze ze szybko sie tego pozbylismy mam nadzieje ze teraz bedzie tylko lepiej..:)

Post Numer:#6  Post Napisane: Pt 19 kwi, 2013 14:58
jednak nadzieja matka glupich;/...okazalo sie ze niedosluch ma wrodzony i ma duzy ubytek sluchu w jednym uchu teraz nosi aparat sluchowy i znowu moze i nie slusznie czepie sie lekarzy bo okazalo sie ze corka nie miala zrobionego przesiewowego badania sluchu a gdyby miala to odrazu doewiedzialabym sie o niedosluchu a nie dopiero po 5latach:/....jak zwykle pod gorke;(
Post Numer:#7  Post Napisane: Pt 26 kwi, 2013 15:38
Co za ironia losu... już chciałam gratulować, że mimo zdań innych wycięliście migdałek, a tu kolejny problem i to jak piszesz dopiero po 5 latach! To ja juz nie wiem... jesli dziecku tylko cos sie zaczyna dziać to mamy robić miliard badan zeby sie okazało ze cos mu jest lub nie?

Post Numer:#8  Post Napisane: So 27 kwi, 2013 12:10
no niestety tak bywa dopiero po 5latach bo jak matka mowi ze cos jest nie tak a lekarz to ignoruje i robi z matki wariatke ktora sie doszukuje roznych rzeczy to tak wychodzi dopiero az w warszawie w CZD potraktowali nas normalnie i zaczeli robic badania i wszystko sprawdzac i troche to trwalo chociaz w dalszym ciagu nie znamy przyczyny niedosluchu bo dalej zlecaja kolejne badania zeby sie dowiedziec dlaczego tak sie stalo ale nie robia ze mnie wariatki i mimo mojego mlodego wieku traktuja mnie bardzo powaznie w porownaniu z lekarzami z lublina

Powrót do Leczenie mukowiscydozy