Klinika Gastroenterologii w Centrum Zdrowia Dziecka w W-wa

Jak się leczy chorobę, jakie leki w jaki sposób się podaje, jak powinno przebiegać leczenie. Zaznaczamy, że opisywane tu rzeczy nie są zaleceniami i aby je zastosować bezwzględnie należy skonsultować się z lekarzem.
ANNA KONOWADA
Aktywista
Kontakt:

Klinika Gastroenterologii w Centrum Zdrowia Dziecka w W-wa

Post autor: ANNA KONOWADA » śr 20 paź, 2010 16:13

Kto był na tym oddziale niech napisze jakie są tam warunki, czy przy dziecku można nocować, jaka jest opieka medyczna.( ?????)
Obiecuję, że jak wrócę z oddziału to również podzielę się spostrzeżeniami :-D
Obrazek
WIKTORIA
Córeczko może dla świata jesteś tylko człowiekiem, ale dla mnie jesteś całym światem....

wiola77
Aktywista

Re: Klinika Gastroenterologii w Centrum Zdrowia Dziecka w W-wa

Post autor: wiola77 » śr 20 paź, 2010 20:34

my byliśmy , ale ponad 5 lat temu więc dużo mogło się zmienić, opieka medyczna dobra, najlepiej żebyście mieli kontakt z dr Oralewską, ona specjalizuje się w leczeniu dzieci z mukowiscydozą, wystrzegajcie się dr Lemańczyk( Lenarczyk- dokładnie nie pamiętam nazwiska) -roztrzepana trudności z diagnozowaniem dziecka;
warunki dla rodziców były kiepskie, można było zostawać z dzieckiem na noc, spanie na podłodze, nie było łazienki dla rodziców, kąpiel w umywalce przy wc, spędziliśmy tam dwa tygodnie, ja miałam ten komfort, że spałam w hotelu (ile zapłaciłam wolę sobie nie przypominać), na noc z synkiem zostawał mąż, na oddziale robiło się "sympatyczniej" po godzinie 15-tej; pielęgniarki lepiej opiekowały się dziećmi przy których byli rodzice; niemowlęta bez rodziców mogły płakać godzinami i nikt się nimi nie zajął, nasz Kamil zapłakał i zaraz ktoś się pojawiał z pytaniem czy w czymś pomóc; my trafiliśmy na okres sylwestrowy, synek miał trzech lekarzy prowadzących: docent Socha, dr Lemańczyk, dr Bakuła. każdy miał nowe pomysły jakie badania zrobić, niestety dr Lemańczyk zawdzięczamy zupełnie niepotrzebną dwutygodniową kurację silnym antybiotykiem, ta lekarka to totalna porażka; oprócz dr Oralewskiej polecam dr Bakułę, prof. Pawłowską
niestety nie pilnowano izolacji od dzieci z infekcjami, Kamil ostatnie trzy dni leżał obok dziecka z zapaleniem płuc, oczywiście synek się zaraził, po powrocie z Warszawy po trzech dniach trafiliśmy do szpitala z zapaleniem oskrzeli

ANNA KONOWADA
Aktywista
Kontakt:

Post autor: ANNA KONOWADA » czw 28 paź, 2010 19:28

Wiola, dzięki za odp
Moja córka ma być podobno pod opieką prof. Ryszko ( słyszałam o nim same dobre rzeczy ).

Proszę napisz mi jeszcze czy do spania są dostępne jakieś materace, pościel ( IMiDZ- udostępnia), czajnik itp
Czy można zorganizować sobie gdzieś jedzenie? Słyszałam, że w podziemiach są pasaże handlowe, więc chyba nie ma z tym problemu??
Obrazek
WIKTORIA
Córeczko może dla świata jesteś tylko człowiekiem, ale dla mnie jesteś całym światem....

Awatar użytkownika
kasiab
Aktywista
Kontakt:

Post autor: kasiab » pt 29 paź, 2010 11:22

Anna jakie pasaze handlowe??/skad masz takie informacje?
w podziemiach sa przejscia miedzy budynkami gdzie sa wielkie napisy:uwaga na gryzonie!!!!!!!powaznie!
jedzenie jest tylko w automatach, czyli chipsy i kanapki kilkudniowe, dramat, najblizej jest bufet w szpitalu wolskim, nigdy nie bylam ale reklamuje sie w IMiD.

wiola na jakim oddziale bylas?ja na pediatrii rok temu i zadnego z tych lekarzy nie znam....
Mama Jasia z CF 29.07.2009-3849+10kbC>T i Fd508/- 28.06.2007
ObrazekObrazek
ObrazekObrazek

mama_zuzi
Aktywista
Kontakt:

Post autor: mama_zuzi » pt 29 paź, 2010 11:47

Kasiab Anna pisze o Centrum Zdrowia Dziecka a nie IMiDz. :)
Obrazek
delF508/delF508

ANNA KONOWADA
Aktywista
Kontakt:

Post autor: ANNA KONOWADA » pt 29 paź, 2010 16:24

mama_zuzi pisze:Kasiab Anna pisze o Centrum Zdrowia Dziecka a nie IMiDz. :)
Tak, masz rację chodzi mi o Centrum Zdrowia Dziecka - jak w tytule :)
Jeśli chodzi o Instytut Matki i Dziecka to niedawno wróciłyśmy z Pediatrii.
Obrazek
WIKTORIA

wiola77
Aktywista

Post autor: wiola77 » pt 29 paź, 2010 16:51

spanie trzeba było sobie samemu zorganizować, ludzie mieli nawet łóżka polowe, jest stołówka szpitalna , jak na szpital obiady całkiem dobre, poza tym do godziny 15-tej w części gdzie poradnie jest też bar; są pasaże handlowe, ale raczej z ubraniami, była poczta, bankomat, punkt informacyjny prowadzony przez dwóch pracowników socjalnych; w artykuły spożywcze można było zaopatrzyć się w sklepie na przeciwko CZD, w budynku głównym też jest mały sklepik; na oddziale był czajnik. można było korzystać z kuchenki mikrofalowej;

ANNA KONOWADA
Aktywista
Kontakt:

Post autor: ANNA KONOWADA » pt 29 paź, 2010 17:37

jeszcze raz dzięki :-D
Obrazek
WIKTORIA

Awatar użytkownika
kasiab
Aktywista
Kontakt:

Post autor: kasiab » ndz 31 paź, 2010 07:40

no faktycznie to CZD sorki za zamieszanie, ale jestem tak zla na warunki z IMiD ze nioe doczytalam ;-)
moze kiedys tam zrobia tez pasaze handlowe i stolowke??
Mama Jasia z CF 29.07.2009-3849+10kbC>T i Fd508/- 28.06.2007
ObrazekObrazek
ObrazekObrazek

Madzia
Aktywista

Post autor: Madzia » pn 22 lis, 2010 09:07

wiola77 pisze:spanie trzeba było sobie samemu zorganizować, ludzie mieli nawet łóżka polowe, jest stołówka szpitalna , jak na szpital obiady całkiem dobre, poza tym do godziny 15-tej w części gdzie poradnie jest też bar; są pasaże handlowe, ale raczej z ubraniami, była poczta, bankomat, punkt informacyjny prowadzony przez dwóch pracowników socjalnych; w artykuły spożywcze można było zaopatrzyć się w sklepie na przeciwko CZD, w budynku głównym też jest mały sklepik; na oddziale był czajnik. można było korzystać z kuchenki mikrofalowej;
Masz już zupełnie nie aktualne informacje. To co opisujesz to było jeszcze na długo przed wielkim remontem. Ja z dzieckiem jestem od 2007 roku. i już wtedy było po remoncie. Opieka właśnie była super, lekarze b. w porządku. Obecnie na terenie szpitala są bufet i stołówka-restauracja, a w podziemi kafejka(przynajmniej była jeszcze rok temu teraz m-c temu tego nie sprawdzałam) i oprócz tego tak jak mówiłaś sklepiki z ciuchami, spożywka itp. Na oddziale gastro jest kacik dla rodziców, gdzie mogą skorzystać z mini kuchni i przygotowac tam posiłki, jest dostęp do mikrofali, lodówek, czajników, garnków, talerzy, stołu z krzesłami. Mają tez dostep do szafek na klucz. oprócz tego na sali tez jest szafka przy łóżkach. Jest świetlica z stanowiskami komputerowymi, pokój jest dorbrze wyposazony w kiążki, gry, zabawki i w duza ilośc oryginalnych klocków LEGO. Poza tym sa imprezy dla dzieci, te które mogą to chodzą do teatru. Niektórzy moga wyjść poza teren szpitala nawet z weflonem. Izolacja jest chorych z zapaleniami. Na pediatrii z tego co wiem, każdy chory na muko dostaje swój pokój z własna łazienką i wyjściem na podwórko. Jesli chodiz o spanie.Dla mnie nie ma to problemu. Choć z daleka przyjezdzałam, bo z Piły. Nocowałam w Hotelu Patron i cały dzień spedzałam z synem i tam jadłam posiłki, oglądałam tv... Na oddziale gastro, jakoś nigdy nie było problemu z noclegiem przy dziecku, ale właśnie na leżakach ze względów higienicznych. Eh, niech się wypowiedzą Ci którzy regularnie tam jeźdzą juz po remoncie. Bo ja mogę opowiedziec jeszcze jak było w latach 1981-1991, kiedy rodzice nie mieli możliwości przebywanie z dzieckiem przez cała dobę i nie mowiąc już o spaniu. Ja byłam przez 10 lat pacjentką CZD I nigdy nie narzekaliśmy. Teraz też nie. Zapraszam na oddział w Poznaniu na pulmonologiii, wtedy poczują róznice jak się traktuje tam chorych na muko i ich rodziców z brakiem dostępu nawet do jedzenia....Ja przebywałam w wielu szpitalach w Polsce, więc wiem co mówię.
"Troska o dziecko jest pierwszym i podstawowym sprawdzianem stosunku człowieka do człowieka" - Jan Paweł II
http://smyki.pl/domeny/mlody.pl/muko/

sylwus
Aktywista
Kontakt:

Post autor: sylwus » pn 22 lis, 2010 09:20

To prawda co na temat pulmo w poznaniu
Obrazek

ANNA KONOWADA
Aktywista
Kontakt:

Post autor: ANNA KONOWADA » wt 23 lis, 2010 09:07

dzięki Madzia
już jutro przekonam się sama :wink:
Obrazek
WIKTORIA

ANNA KONOWADA
Aktywista
Kontakt:

Post autor: ANNA KONOWADA » wt 23 lis, 2010 09:19

kasiab pisze:Anna
jedzenie jest tylko w automatach, czyli chipsy i kanapki kilkudniowe, dramat, najblizej jest bufet w szpitalu wolskim, nigdy nie bylam ale reklamuje sie w IMiD.
a to niestety prawda
W IMiDZ brak jakiegokolwiek baru, bufetu czy ciepłego jedzenia . Po dwóch tygodniach żołądek strajkuje :?
Obrazek
WIKTORIA

ANOP

Post autor: ANOP » wt 23 lis, 2010 10:25

My w CZD na oddziale pediatrii byliśmy dwa razy ,warunki są tam świetne .Sala ma własną łazienkę , telewizor. W łazience wanna , umywalka, sedes,szafka .Przed wejściem do sali jest korytarz z umywalką i dezynfekcją oraz wieszak na ubranie .Każda sala ma osobne wyjście na podwórko gdzie od maja tego roku jest piękny plac zabaw dla dzieci.Dzieci się nie nudzą i nie można ich zagonić do sal.W podziemiach są pasaże ,sklepiki,nawet robią na miejscu soki z różnych owoców.Na drugim piętrze jest stołówka , gdzie można zjeść dobry ciepły i w miarę nie drogi posiłek. W podziemiach jest nawet księgarnia, pasaże z łaszkami dla kobiet (uwaga bo można stracić tam dużo kasy na łachy),kioski prawie na każdym piętrze. W głównym holu są 2 bankomaty. Jeżeli leży się z małym dzieckiem to jedzenia wystarczy nawet tego co przynoszą. Pielęgniarki są super. Lekarze też, choć można trafić czasami i na niezbyt miłą panią dr. ale to szczegół. Radziłbym przy przyjęciu do szpitala wpisać w karcie , którą dają do wypełnienia w rubryce uwagi rodzica co do leczenia np. oddzielna izolatka ze względu na mukowiscydozę i zakażenie pseudomonas aeruginosa.
My tak zrobiliśmy i wtedy prawnie masz zapewnioną izolatkę. Taka możliwość jest na oddziale pediatrii ze względu na to, że tam są same izolatki. Oczywiście dzieci nie obciążone muko kładą np. po dwoje.
Nasza Zuzia nie mówi, że jedzie do szpitala tylko na plac zabaw. Na pytanie czy już chce do domu, potrafi odpowiedzieć że nie, bo w domu nie ma takiego placu zabaw. Jest rewelacyjny. Od razu za oknem sali. Latem trudno jest utrzymać ją w sali. Plac zabaw jest wyłożony gąbką i korkiem, także nawet jak dziecko upadnie to nie powinno nic sobie zrobić. Trzeba tylko gonić dzieci które przychodzą z zewnątrz żeby nie zniszczyły tego dal naszych dzieci.
My jesteśmy super zadowoleni i nie wyobrażamy sobie żeby np. jechać do Rabki, IMiDz czy też do DSK w Białymstoku.
Sytuacja, obsługa i brak obciążenia szpitalem dal naszego dziecka przemawia za tym że nie wiem czy gdzieś jest lepszy oddział i warunki na PEDIATRII niz w CZD w W-wie.
W naszym przypadkun jest tak, że do DSK w Białymstoku mamy ok. 110 km, a do CZD w W-wie 137 km. Żadna różnica, a warunki, leczenie i przede wszystkim podejście całkowicie odmienne. POLECAM Z CAŁEGO SERCA CZD W W-WIE - ODDZIAŁ PEDIATRII.

Ks.Andrzej :-D

ANNA KONOWADA
Aktywista
Kontakt:

Post autor: ANNA KONOWADA » wt 14 gru, 2010 14:59

Obiecałam , że po powrocie podzielę się spostrzeżeniami z pobytu na oddziale gastrologii w CZD.
Warunki socjalno- bytowe bez porównania lepsze niż w IMiDZ, sale 4-5 osobowe ( trochę przepełnione), na sali umywalka, jedna ubikacja z prysznicem na 2 sale, oddzielna łazienka i prysznic dla rodziców przebywających na oddziale, spanie dla rodziców wyłącznie na fotelach ogrodowych ( tu minus, bo ciężko mi wyobrazić sobie matkę z dzieckiem,która w obecnie panujących warunkach pogodowych, jadąca z końca Polski, z ciężkim bagażem ciągnie za sobą ciężki leżak, no i koc bo trzeba się czymś nakryć :cry: ), na salach cieplutko mimo minusowych temperatur :))
Jest oczywiście wybór ( tu na plus) - możliwość nocowania w hotelu przyszpitalnym Patron - cena 70 zł za pokój.
Parking - karnet tygodniowy - 35 zł
Dla dzieci : stołówka, świetlica z pełną gamą gier i sympatycznymi pedagogami :)
Dla rodziców : kuchnia z dostępem do mikrofali, czajnika, lodówek
Bankomaty, sklepiki, bary
...ale nie ma to jak w domku :wink:
Obrazek
WIKTORIA

Madzia
Aktywista

Post autor: Madzia » wt 14 gru, 2010 17:50

70zł dla matki z dzieckiem lub 30zł z innymi rodzicami....My zawsze dostajemy osobna sale ewentualnie z jeszcze jednym dzieckiem, ale nei ze schorzeniem płucnym i nie z muko. :)
"Troska o dziecko jest pierwszym i podstawowym sprawdzianem stosunku człowieka do człowieka" - Jan Paweł II
http://smyki.pl/domeny/mlody.pl/muko/

ODPOWIEDZ