inhalator PAri spadek cisnienia

Jak się leczy chorobę, jakie leki w jaki sposób się podaje, jak powinno przebiegać leczenie. Zaznaczamy, że opisywane tu rzeczy nie są zaleceniami i aby je zastosować bezwzględnie należy skonsultować się z lekarzem.
Awatar użytkownika
kasiab
Aktywista
Kontakt:

inhalator PAri spadek cisnienia

Post autor: kasiab » wt 26 paź, 2010 10:58

witam wszystkich,

mam inhalator pari junion boy S i mi siada, dzis tak kiepsko dzialal, cisnienie opada, , dzwonilam do hornu tam go kupilam i oni maja jedyny serwis w poznaniu, zanim wysle inhalator, naprawia mi go odesla to ok 5 dni i co ja przez 5 dni nie bede inhalacji robic?
Czy ktos mial taka sytuacje, jesli tak to jak to zrobic?????????czy mozna gdzies wynajac inhalator na czas naprawy?????
Mama Jasia z CF 29.07.2009-3849+10kbC>T i Fd508/- 28.06.2007
ObrazekObrazek
ObrazekObrazek

anka07081

Re: inhalator PAri spadek cisnienia

Post autor: anka07081 » wt 26 paź, 2010 11:45

Witam
My mamy taki sam inhalator i jakiś czas temu miałyśmy taki sam problem.
Jest jeszcze na gwarancji dlatego naprawili nam za darmo właśnie w Poznaniu.
Całe szczęście,że posiadamy jeden zapasowy i nie przerwałyśmy inhalacji :-D
W razie czego zawsze lepiej mieć jakiś jeden zapasowy bo PARI często wysiadają.
Czy można gdzieś wynająć inhalator na czas naprawy to nie wiem.Może warto zapytać się o to tam gdzie je naprawiają.
Pozdrawiam
Ania

vitay007
Aktywista
Kontakt:

Post autor: vitay007 » wt 26 paź, 2010 14:17

Witam ja mam podobny problem ,mój Pari ma nie całe pół roku i właśnie zaczyna słabnąc .
www.pomocdlaemilki.pl
gg:3231855
ObrazekObrazek

dramu
Aktywista

Post autor: dramu » wt 26 paź, 2010 18:43

mam ten sam inhalator aż się boję kiedy mi przestanie działać
u starszej córki zawsze miałam drugi w zapasie inhalator sprawny
nam refundują 1 inhalator na 5 lat a w sumie to powinny być 2 od razu przynajmniej
Mama dwóch mukolinków córki lat 11,5 i synka - 1,5 roczku
i zdrowego synka - 6 latka

Ala09
Kontakt:

Post autor: Ala09 » śr 27 paź, 2010 08:31

Ja inhalator Pari Junior Boy S reklamowałam już 3 razy i teraz obecnie też czekam aż zostanie naprawiony. Kiedy pierwszy raz oddawałam inhalator do serwisu to kupiłam zapasowy na wypadek awarii i dobrzee zrobiłam bo jak sie okazuje odsyłałam jeszcze dwa razy. Za pierwszym razem kompresor zaczął dziwnie pracowac tak jakby własnie cisnienie spadało, warczał jak traktor i inhalacje się wydłużały, oddałam do naprawy ale nie opłacało się go robić więc przysłali nowy. Teraz we wrzesniu kompresor padł tak że wogóle się nie włączał i znów przysłali nowy... niestety ten też okazał się zepsuty.... czekam na kolejny-mam nadzieję że tym razem sprawny. Wszystko oczywiście trwa i tak bez zapasowego inhalatora nie robiłabym inhalacji chyba miesiąc.

Pozdrawiam

Ala09
Kontakt:

Post autor: Ala09 » śr 27 paź, 2010 08:35

Pytałam w horn wallnes group czy dają jakis zapasowy inhalator ale niestety nie, trzeba sobie radzić samemu. Ja miałam możliwość wypożyczenia z przychodni ale tak szczerze mówiąc jak pomyslałam o tych wszystkich osobach które go uzywały i o tych bakteriach wolałam kupic nowy.

agus
Aktywista

Post autor: agus » śr 27 paź, 2010 09:30

Witam nietylko inhalatory pari sie psuja bo innych firm tez, my mamy drugi przenosny maly wiec tez jest jako zapasowy! Ja tez bym sie nie odwazyla uzywac uzywanego przez inne osoby!pozdrawiam!

Awatar użytkownika
kasiab
Aktywista
Kontakt:

Post autor: kasiab » ndz 31 paź, 2010 07:54

witam,

dziekuje za odpowiedzi.
problem sam sie rozwiazal, bo pekl mi wczoraj wezyk a nie mialam zapasowego wiec polecialam do apteki po inhalator, kupilam jakis za 150zl, ale pasuje do niegi nebulizator pari ;-)
poczekam do wt i wysylam do hornu do serwisu pari, ciekawe co mu bedzie, kurcze widac,ze czesto sie psuja te pari, ciekawe czemu nfz tylko raz na 5 lat refunduje nowy?

a jak jest z nebulizatorami, co roku nowy?
ja wlasnie chce kupic juz 3 nebulizator i mysle czy teraz to nfz nie zrefunduje?
ObrazekObrazek
ObrazekObrazek

julasek
Aktywista
Kontakt:

Post autor: julasek » pn 01 lis, 2010 12:35

kasia, nebulizator przysluguje raz do roku z NFZ, ja juz kupilam 8 sztuk...
inhalator raz na 5 lat :)
ObrazekObrazek

dramu
Aktywista

Post autor: dramu » pn 01 lis, 2010 17:47

http://www.medicom.com.pl/?p=8
tu jest chyba najtaniej w Polsce
nebulizatory, filtry itp
Mama dwóch mukolinków córki lat 11,5 i synka - 1,5 roczku
i zdrowego synka - 6 latka

Awatar użytkownika
kasiab
Aktywista
Kontakt:

Post autor: kasiab » wt 02 lis, 2010 22:09

Julasek a czemu 8 szt?tak Ci sie niszcza?
Ja mam drugi i jest jeszcze w bardzo dobrym stanie, maseczka tez ;-)
ale ja uzywam tylko soli do inhalacji,nigdy nic innego nie uzywalam.

i co ten rach za nebulizator co przysluguje z NFZ wysyla sie do nich i oni zwracaja pieniadze?
ObrazekObrazek
ObrazekObrazek

julasek
Aktywista
Kontakt:

Post autor: julasek » śr 03 lis, 2010 11:58

wiesz co, bo kamień mi się osadzał... dopiero nie dawno zaczełam sterylizować w wodzie destylowanej i jest lepiej... a tak to wyglądały paskudnie i wymieniałam na nowy
wiesz co, mam zlecenie od sierpnia na nebulizator i jeszcze go nie podpisałam w NFZ... na szczescie jest bez daty wpisanej.
po prostu nei mam na to czasu...
ObrazekObrazek

ANNA KONOWADA
Aktywista
Kontakt:

Post autor: ANNA KONOWADA » śr 03 lis, 2010 16:41

Jeśli chodzi o osadzający się kamień - warto dodać do wody łyżkę octu (mówię oczywiście o zwykłej wodzie) i kamień z głowy ;)
Obrazek
WIKTORIA
Córeczko może dla świata jesteś tylko człowiekiem, ale dla mnie jesteś całym światem....

ANNA KONOWADA
Aktywista
Kontakt:

Post autor: ANNA KONOWADA » śr 03 lis, 2010 16:45

kasiab pisze:Julasek
i co ten rach za nebulizator co przysluguje z NFZ wysyla sie do nich i oni zwracaja pieniadze?
Zlecenie bierzesz od lekarza, następnie musi je zaakceptować NFZ a potem szukasz firmy ze sprzętem medycznym, która realizuje zlecenia NFZ (niestety często wychodzi drożej)
Pieniędzy za już zakupiony sprzęt NFZ nie zwraca !!!
Obrazek
WIKTORIA
Córeczko może dla świata jesteś tylko człowiekiem, ale dla mnie jesteś całym światem....

Sylwisska
Aktywista
Kontakt:

Post autor: Sylwisska » śr 03 lis, 2010 19:23

Nowlasnie Julasek, ja tez nie wymianialam tyle razy nebulizatorow. Teraz gdy mam wiecej inhalacji z Colistyny to kupilam faktycznie 2 i nowy do Pulmozymy ale do soli uzywam caly czas dwoch tych samych, ktore mam od poczatku, nie osadzsa mi sie na zadnym kamien, z tym ze teraz sterylizuje w kombiwarze, ale wczesniej sterylizowalam w sterylizatorze parowych i tez nie osadzal mi sie kamien :/

julasek
Aktywista
Kontakt:

Post autor: julasek » śr 03 lis, 2010 21:46

pewnie ta nasza woda warszawska jest bardziej zakamieniona ;-) odkad uzywam wody demineralizowanej jest OK
pozdrowionka
ObrazekObrazek

Awatar użytkownika
kasiab
Aktywista
Kontakt:

Post autor: kasiab » czw 04 lis, 2010 12:13

ja tez nie widze kamienia na moim , az sie przyjzalam i nie ma......poprzedniw ymienilam bo mi ta gorna klapka sie urwala, a o wodzie destylowanej nie slyszalam, a kombiwar mam ale nigdy nie wyparzalam nebulizatora tylko pieke kurczaki ;-)

na ile stopni go nastawiacie i na jak dlugo?
ObrazekObrazek
ObrazekObrazek

julasek
Aktywista
Kontakt:

Post autor: julasek » czw 04 lis, 2010 12:27

ja od zawsze uzywałam zwyklego sterylizatora, najpierw microfalowego a potem na prąd... i miałam straszny kamień
wlasnie się zorientowalam ze mój Julek dzis ma równo rok i 7 mcy :)
ObrazekObrazek

Madzia
Aktywista

Post autor: Madzia » ndz 07 lis, 2010 14:02

Słuchajcie, zawsze miejcie 1 wężyk zapasowy i nie ważne jakiej firmy, bo od częstych inhalacji, po prostu pękają. Mi średnio pękają raz na rok. Nebulizatory do Pulmozyme zmieniam w roku 2-3 razy, do colistyny 1 jak mam na 3 m-ce-potem go wyrzucam i kupuję nowy, a nie wtedy kiedy znów ma pseudomonasa... Do tego do soli hipertonicznej lub innych leków mukolitycznych też nebulizator osobny, który wymieniam 2 razy w roku. W sumie mam 3 różne nebulizatory. Mam też podróżny inhalator, który nie raz uratował sytuację, nie tylko wtedy, kiedy trzeba było dać do przeglądu, ale również wtedy, gdy nie było prądu czy na okres podróży czy wyjścia do rodziny, znajomych...Poza tym, mało kto wie, że w każdym inhalatorze również firmy PARI trzeba regularnie wymieniać filtr, w przeciwnym wypadku siadają szybciej niż powinni. Od kiedy zaczęłam tego pilnować, dłużej i sprawniej działa mi Turbo boy. Poza tym, wypożyczyłam swego czasu inhalator w PTWM. Dostaje się nowiutki wężyk i nebulizator, więc nie ma zagrożenia zakażenia po kimś. Radzę też co jakiś czas dawać do przeglądu inhalator, by sprawdzali czy nie spadły parametry. Ostatnim razem niestety nie dało się nic zrobić z naszym, więc dostaliśmy całkowicie nowy bezpłatnie. Współpracuję z firmą HORN i jestem zadowolona.
Co do refundacji do tak: raz na rok przysługuje nebulizator w wysokości 120 zł by mieć refundowany przez NFZ, jeśli ktoś ma orzeczenie niepełnosprawności, a wydał na nebulizator np. 180zł, czyli musiał dopłacić 60zł to może odzyskać pieniądze z PCPR-u. Trzeba złozyć wniosek o dofinansowanie sprzętu na 150% od kwoty przyznanej przez NFZ. Czyli 120zł * 150% = 180zł tyle można dostać maksymalnie od PCPR-u.
To samo ma się rzecz z inhalatorem, na który refunduje NFZ np. w Wielkopolsce 600zł raz na 5 lat. I tak np. Inhalator podróżny Mobil S kosztuje 1200zł - 600 refundacji NFZ= 600zł dopłata, ale 600zł *150% = 900zł. Wynika z tego, że całą dopłatę 600zł można odzyskać od PCPR-u.
"Troska o dziecko jest pierwszym i podstawowym sprawdzianem stosunku człowieka do człowieka" - Jan Paweł II
http://smyki.pl/domeny/mlody.pl/muko/

ODPOWIEDZ