inhalator PARI e-FLOW - PILNE pytania..

Jak się leczy chorobę, jakie leki w jaki sposób się podaje, jak powinno przebiegać leczenie. Zaznaczamy, że opisywane tu rzeczy nie są zaleceniami i aby je zastosować bezwzględnie należy skonsultować się z lekarzem.
Marco76

inhalator PARI e-FLOW - PILNE pytania..

Post autor: Marco76 » śr 27 paź, 2010 16:31

Witam.
Chcę kupić dziecku inhalator PARI e-FLOW. Podobno jest bardzo dobry.
Niestety jednocześnie drogi.
Mam gotowy wniosek o częściową refundację i jak zwykle w tym wypadku niewiele czasu na jego wykorzystanie,
dlatego proszę o możliwie szybkie odpowiedzi..

Może ktoś wie, gdzie taniej można dostać taki inhalator z wykorzystaniem wniosku o refundację sprzętu.

Ci którzy mają niech dadzą znać gdzie i za jaką kwotę kupowali - będzie jakieś porównanie.

I jeszcze pytania do użytkowników tego inhalatora:
Co jaki czas trzeba wymieniać mambranę i nebulizator, ile kosztują membrana i nebulizator do tego inhalatora?

Będę bardzo wdzięczny za odpowiedzi.
Pozdrawiam.

ANNA KONOWADA
Aktywista
Kontakt:

Re: inhalator PARI e-FLOW - PILNE pytania..

Post autor: ANNA KONOWADA » pt 29 paź, 2010 17:00

Firma Horn Wellnes z Poznania realizuje zlecenia z NFZ. Ceny na stronie:
http://www.hornwellness.pl/category/inh ... inhalatory
Obrazek
WIKTORIA
Córeczko może dla świata jesteś tylko człowiekiem, ale dla mnie jesteś całym światem....

anka495

Post autor: anka495 » sob 30 paź, 2010 16:02

Ja kupiłam inhalator e-flow właśnie w firmie Horn Wellness Group z Poznania i mogę tę firmę polecić. Sprzęt dostarczają do domu przez kuriera (gratis), jeśli chodzi o reklamację to również kurier odbiera sprzęt z domu i dostarcza z powrotem na koszt HWG. No i cenę w tym czasie co ja kupowałam dali mi najkorzystniejszą. Niestety co do sprzętu to jak za tą cenę to mógłby być mniej awaryjny, ja reklamowałam już głowicę dwa razy i za każdym razem dostaliśmy nową. Jeśli chodzi o zalety to wiadomo wygoda i duża oszczędność czasu, co jest ważne zwłaszcza gdy dziecko chodzi do szkoły.

sandra
Aktywista

Post autor: sandra » śr 03 lis, 2010 20:32

e-Flow jest na pewno wart kupienia szczegolnie na wyjazdy lub kiedy wykonuje sie kilka inhalacji dziennie (ja doszlam do 8 swego czasu).

Trzeba sie liczyc z tym ze glowice i membrane bedzie trzeba okresowo wymieniac bo raz ze sa delikatne a dwa ze szybko zatykaja sie lepkimi substancjami do inhalacji.

Trzeba tez pamietac ze inhalator nie nadaje sie do inhalacji ktora mialaby np na celu tylko nawilzenie oskrzeli i ulatwienie tym odkaslywania bo po prostu zbyt szybko plyn zostanie znebulizowany.

ZAWSZE zostaje ok 1ml plynu co wg mnie np przy Pulmozyme (2 czy 2,5ml zawartosci, juz nie pamietam) ma duze znaczenie chociaz zawsze mi mowiono ze i tak dzieki e-Flow do pluc dostanie sie wiecej Pulmozyme niz gdyby wyinhalowac calosc "zwyklym" inhalatorem.

Kiedy ja kupowalam E-flow to kosztowal kolo 2,700 ale nie pamietam juz gdzie to bylo i cena ta na pewno zmienila ise od tego czasu (okolo 6 lat temu)
Tylko pstryk i już nie ma mnie
Czasem bardzo tego chcę
Zostawić wszystkich was
Szukam czegoś przez cały czas
Co zatrzyma mnie

Aga74
Aktywista

Post autor: Aga74 » czw 04 lis, 2010 16:26

Witam
Jaka jest różnica między Inhalatorem Pari Boy Mobil S a Pari eFlow rapid?czym one się róznią,który lepiej sie sprawuje, czy ktoś urzywał tych modeli..Zamierzemy zakupić taki przenośny inhalator i zastanawiamy sie który.Czy jest refundacja z NFZ ,w tamtym roku zakupywaliśmy przez NFZ inhalatory dla dzieci Pari boy.Pozdrawiam.
Czasem pisze też mój mąż Tomasz

julasek
Aktywista
Kontakt:

Post autor: julasek » czw 04 lis, 2010 22:06

Aga74, jesli nic sie nie zmienilo to refundacja na inhalator jest raz na 5 lat...
ObrazekObrazek

Aga74
Aktywista

Post autor: Aga74 » pt 05 lis, 2010 07:51

Dzięki mamo Julaska

julasek
Aktywista
Kontakt:

Post autor: julasek » pt 05 lis, 2010 09:35

Mama Julaska to Agnieszka :) buziaki dla wszystkich
ObrazekObrazek

Madzia
Aktywista

Post autor: Madzia » pt 05 lis, 2010 18:53

Witaj,
Osobiście wybrałabym ponownie inhalator Mobil S od e-flow z kilku powodów. 1) cena jest duzo niższa od e-flow, 2) koszty utrzymania inhalatora wraz nebulizatorem dużo niższe od e-flow, 3) jest mocniejszy, solidniejszy, 4) nebulizatory pasują do stacjonarnych inhalatorów, a te z e-flow już nie... 5) jest troszkę większy od e-flow, choć też się mieści na dłoni, 6) nic się z nim nie dzieje, sprawuje się super od ponad 2 lat - duzo podróżujemy, więc sprawdził sie w każdej okoliczności, 7) też ma baterię, ładowarkę do baterii, można podłączyć do kontaktu, do samochodu... i też ma fajną torebkę, w której mogę zapakować wszystko co potrzeba do inhalacji (to moja torebka jest większa :) ) 8) nie ma problemu z czyszczeniem nawet w trudnych warunkach jak przy e-flow. Ma jeden minus - nie zrobi inhalacji tak szybko jak e-flow. Od kiedy Mikołaj ma PEP System, inhaluje się równie szybko jak przy e-flow. A PEP kosztuje ok. 200zł. To jest moje zdanie. Znam osoby, które również mają MOBIL S i nie wezmą e-flow z tych samych powodów co ja. I jeszcze jedno - mój syn ma 8 lat, więc chodzi do szkoły i jakoś nie mamy problemu z inhalacjami.
"Troska o dziecko jest pierwszym i podstawowym sprawdzianem stosunku człowieka do człowieka" - Jan Paweł II
http://smyki.pl/domeny/mlody.pl/muko/

Aga74
Aktywista

Post autor: Aga74 » pt 05 lis, 2010 19:43

Dzięki Madzia za jak zwyle wyczerpującą odpowiedź :-D aha mogłabyś opisać ten PEP system co i jak

dramu
Aktywista

Post autor: dramu » pt 05 lis, 2010 22:47

słyszałam o tym
teraz przez Magdę znowu mnie zaciekawiło
http://aptekajakmarzenie.pl/-p-7169.html?from=skapiec
Mama dwóch mukolinków córki lat 11,5 i synka - 1,5 roczku
i zdrowego synka - 6 latka

Madzia
Aktywista

Post autor: Madzia » pt 05 lis, 2010 22:48

Hm... trochę odbiegniemy od głównego tematu tego wątku, ale... co tam :) Pari Pep I i Pep II jest m.in. jednym z elementów fizjoterapii. Można stosować osobno tak jak acapella lub razem z nebulizatorami w czasie inhalacji np. Pulmozyme. Według producenta - udrażnia i pomaga usuwać wydzielinę z dróg oddechowych, a także zapobiega zapadaniu się oskrzeli poprzez podwyższenie ciśnienia w oskrzelach podczas wydechu w zakresie kontrolowanym manometrycznie (tylko PEP System II ma ciśniomierz). Najogólniej lepiej płuca pracują i bardziej przy pepie kontroluje się wdechy i wydechy właśnie przy inhalacji. Nie mówiąc o tym, że skraca bardzo czas inhalacji :). Mój syn ma rozstrzenie oskrzeli i oprócz tradycyjnego drenażu, z uciskami(albo kamizelki oscylacyjnej), ma obowiązkowo zaleconą acapellę i Pep I. Od kiedy używa Pep przy inhalacji Pulmozyme, znacznie skrócił sie czas inhalacji i co najważniejsze, rzeczywiście wchłania lek do płuc. Pep wymusza prawidłowe oddychanie i tym samym lepiej wciąga lek do płuc. Widzę ogromną różnicę od kiedy wprowadzony ma Pep. Lepsze ma też wyniki spirometrii. Takich dobrych nie miał w ubiegłym roku, kiedy nie stosował Pep. My regularnie pojawiamy się u dr Orlik - fizjoterapeutki w IMiD w Warszawie. I jeszcze jedno Pep tak jak acapella ma regulator, którym ustawia się indywidualnie dla każdego pacjenta.
"Troska o dziecko jest pierwszym i podstawowym sprawdzianem stosunku człowieka do człowieka" - Jan Paweł II

dramu
Aktywista

Post autor: dramu » ndz 03 kwie, 2011 20:57

Mam refundacje z NFZ na nowy inhalator i zastanawiam się na PARI MOBIL S a e-Flow
jednak wolałabym e-Flow bo jest szybszy
czy komuś udało się kupić z NFZ?
mam we wniosku napisane Inhalator Pneumatyczny
[kod 9254 02 dalej pusto]
a przecież ten inhalator nim nie jest
jak powinno być napisane i czy refundują takie inhalatory?

dramu
Aktywista

Post autor: dramu » wt 05 kwie, 2011 09:32

dowiedziałam się ,że refundacja jest z NFZ a całą resztę może pokryć PCPR :buja:

Madzia
Aktywista

Post autor: Madzia » śr 06 kwie, 2011 15:21

ale już Ci kiedyś o tym mówiłam....

Agnieszka33
Aktywista

Post autor: Agnieszka33 » śr 06 kwie, 2011 18:55

A jaki inhalator jest najlepszy dla dziecka 2- letniego? My mamy jeszcze taki z maseczką na twarz, od kiedy mozna używać te z ustnikiem?

Madzia
Aktywista

Post autor: Madzia » śr 06 kwie, 2011 19:39

inhalacje przez ustnik wtedy, kiedy nauczy się oddychać i trzymać nebulizator, czyli gdzieś w wieku 4 lat. Co do inhalatora to mi ciężko tu wypowiedzieć, ale wiem że z firmy Pari biorą model Junior Boys....

dramu
Aktywista

Post autor: dramu » czw 07 kwie, 2011 18:20

dramu pisze:dowiedziałam się ,że refundacja jest z NFZ a całą resztę może pokryć PCPR :buja:
kierownik pcpr wprowadził mnie w błąd
inhalator 600 nfz + max 150% pcpr czyli 900 zł
nebulizator 120 nfz + max 150% pcpr czyli 180 zł
-------------------------------------------------------------
reszte z subkonta wezme
tylko w sklepie gdzie kupuje mają problem bo potrzebuje 2 faktury na jedną rzecz

Madzia
Aktywista

Post autor: Madzia » czw 07 kwie, 2011 18:59

Nie musisz z subkonta. Możesz poprosić o dofinansowanie do PTWM, MATIO lub innej fundacji, albo odliczyć w ramach ulgi rehabilitacyjnej :)

Anna_M
Aktywista

Post autor: Anna_M » ndz 08 maja, 2011 14:34

Zamówiłam inhalator w Horn Wellness z Poznania. I jestem już wkurzona, bo dzwoniłam tam 14 kwietnia pytając o warunki zamówienia. Dowiedziałam się, że wybrany inhalator jest dostępny i jeśli od razu wyślę papiery, to dostanę go jeszcze przed świętami (w następnym tygodniu). Potwierdziłam, że w poniedziałek mieli już moje papiery, przy okazji dowiedziałam się, że wysłany będzie po świętach. Kolejny tydzień. Po świętach czekałam na kuriera, w piątek nie wytrzymałam i zadzwoniłam - niestety bardzo im przykro, bleble... wyślą po weekendzie, bo realizują w kolejności zgłoszeń... ble ble... W kolejnym tygodniu dzwoniłam trzy razy. Za każdym razem bardzo uprzejmie, ale że niby wysłali, że kurier przyniósł spowrotem - rzekomo kolejnego dnia po nadaniu. Po raz kolejny podałam im adres - tym razem mailem. Z tego co, oraz jak mówili odniosłam wrażenie, że ktoś coś zawalił i wogóle tego nie wysłali. Jutro, w poniedziałek miną 4 tygodnie, od kiedy dostali moje papiery. Czy Wy też tak długo czekaliście, czy tylko ja jestem tak wyjątkowo traktowana?
Wkurzam się, bo zanim wysłałam papiery potwierdziłam, że wysyłka będzie szybko - miała nastąpić w czasie 3-4 dni po otrzymaniu dokumentów. I co tydzień informacja, że jeszcze nie, że za tydzień. A przecież ja mam syna inhalować...! Gdybym wiedziała, że to tyle potrwa, to pojechałabym i kupiła w Katowicach...
mama Sławka urodzonego 4 stycznia 2011 (F508del/G542X) i Aleksa urodzonego 9 sierpnia 2008 (zdrowy! :) )

ODPOWIEDZ