kamizelka VEST

Jak się leczy chorobę, jakie leki w jaki sposób się podaje, jak powinno przebiegać leczenie. Zaznaczamy, że opisywane tu rzeczy nie są zaleceniami i aby je zastosować bezwzględnie należy skonsultować się z lekarzem.
Paweł
Site Admin

kamizelka VEST

Post autor: Paweł » pt 08 mar, 2013 00:39

Mam pytanie ?
Co sądzisz o kamizelce VEST ?.. Jest pomocna w codziennej rehabilitacji ?, Pomaga w codziennej monotonii życia z oklepywaniem? Pomiń kwestię ceny !
Paweł Wójtowicz
Popieram Fundację MATIO
KRS 0000097900

magdahal4
Aktywista

Re: kamizelka VEST

Post autor: magdahal4 » pt 08 mar, 2013 02:02

Jako mama 10 i 6 latków z muko powiem tak:
kamizelka baardzo była przydatna w okresie gdy dzieci były mniejsze, a więc ok 3-4 lata temu przez około 2- 3 lata. Im dzieci starsze tym rzadziej korzystamy z niej (wykorzystujemy pep, acapelle). Teraz stosujemy ją u młodzszgo dziecka rano, gdy jest bardzo zaspany, i w okresie pogorszeń, gdy robienie dłuugich, równych wydechów jest dla niego bardzo trudne (albo gdy ma zły humor :-D ). Starsza niekorzystała z kamizelki od wielu miesięcy.

maga
Aktywista
Kontakt:

Post autor: maga » pt 08 mar, 2013 08:25

Też mam prawie 10 latkę.
Kamizelka to super wygoda, szczególnie rano, gdy dziecko spieszy się do szkoły, albo gdy chce zostać u kogoś na noc.
To taka bierna forma drenażu, dziecko siedzi i nic nie musi robić. Uczy lenistwa.
Z wiekiem widzimy, że większe efekty daje dmuchanie we flutter i aktywność fizyczna. Jednak nadal używamy i gdybym miała jeszcze raz podjąć decyzję o jej zakupie - kupiłabym.
Dominika moje najukochańsze słoneczko :)

Obrazek

Awatar użytkownika
BeataW
Aktywista

Post autor: BeataW » pt 08 mar, 2013 14:32

Majunia ma kamizelkę od pół roku - powiem szczerze, że teraz nie wyobrażam sobie, żebyśmy nie mieli kamizelki- pomaga nam bardzo w codziennym dniu, oboje z mężem pracujemy, Mają często zajmuje się dziadek, czasami babcia, są zadowoleni że są zwolnieni z obowiązku klepania, mąż zajmuje się Mają po nocnej zmianie w pracy i nie koniecznie też miałby siłę, aby oklepywać małą po porannej inhalacji, a w szczególności gdy Maja ma zwiększone zalegania - nie zwalniamy Mai z innych form, jest aktywna fizycznie, skacze na trampolinie, dmucha bańki mydlane, gra na flecie (nie przypomina to melodii i wszystkich domowników przyprawia o ból głowy, ale dmucha:)), w wolnych chwilach Maja się kładzie na kolanach i każe się klepać normalnie- niestety jest za mała na flutter czy acapelle
mama Mai CF i zdrowego Kuby - 13.01.2007

Obrazek

Sylwisska
Aktywista
Kontakt:

Post autor: Sylwisska » sob 09 mar, 2013 00:02

BeataW powiedz mi jak sterylizujecie flet???? Moj tata meloman kupil Patrsyiow raz flet, raz trabke ale my jednak nie pozwalamy Patrysiowi dmuchac w tego typu sprzety, bo nie mam mozliwosci dokaldnej sterylizacji :/

helfajer
Aktywista
Kontakt:

Post autor: helfajer » sob 09 mar, 2013 09:24

Sylwisska pisze:BeataW powiedz mi jak sterylizujecie flet???? Moj tata meloman kupil Patrsyiow raz flet, raz trabke ale my jednak nie pozwalamy Patrysiowi dmuchac w tego typu sprzety, bo nie mam mozliwosci dokaldnej sterylizacji :/
Czy ktoś tutaj nie przegina z tą sterylizacją? Jak twój syn będzie już nieco starszy to daj mu piwko, niech go wypije do dna a potem dmucha sobie w pustą butelkę. Czasami na takim "sprzęcie" też udaje się coś zagrać :-D Gorzej jak mu się spodoba granie na tym nowym flecie, wtedy może wpaść w nałóg.
A tak na poważnie to nigdy się nie zastanawiałem nad sterylizacją sprzętu muzycznego u muko.
Mukowiscydoza jest jak alkohol ... Ja ją w twarz ... Ona mnie na ziemię. Ale codziennie rano wstaję i leję ją dalej!

3 x "A" - Agitacja, Agitacja i jeszcze raz Agitacja - http://www.muko.smolarnia.org

Awatar użytkownika
BeataW
Aktywista

Post autor: BeataW » sob 09 mar, 2013 12:12

Kurcze - Sylwiska, albo faktycznie ja już trochę wyluzowałam, albo jestem złą mamą bo faktycznie nie robię z tym nic
P.S. Robert, z tym piwkiem to poczekajmy jeszcze:)
mama Mai CF i zdrowego Kuby - 13.01.2007

Obrazek

Sylwisska
Aktywista
Kontakt:

Post autor: Sylwisska » sob 09 mar, 2013 12:30

Robert moze i przeginam ale to jest moja decyzja i tak bede robic. Moj syn nie musi grac na flecie, dmucha banki, skacze na tarmpolinie itp.
Jak dorosnie i bedzie lubil piwo to niech sobie dmucha w butelke to faktycznie dobry pomysl, ale na ten czas w butelke dmucham ja ;)

Awatar użytkownika
kasiab
Aktywista
Kontakt:

Post autor: kasiab » śr 27 mar, 2013 20:40

A powiedzcie mi co sie robi ze stara kamizelka?oddaje sie im czy zostaje i kupuje sie nowa?
mi wlasnie dzis przywiezli the vest do testowania, zaraz zrobimy to 1 raz, boje sie, znalazlam parametry na forum chyba sylwisska z poczatku 9hm /4i 10 min zobaczymy jak sie Jasiowi spodoba, chodzil juz w kamizelce i cieszyl sie okropnie ze ma kamizelke ;-)
Mama Jasia z CF 29.07.2009-3849+10kbC>T i Fd508/- 28.06.2007
ObrazekObrazek
ObrazekObrazek

Awatar użytkownika
kasiab
Aktywista
Kontakt:

Post autor: kasiab » śr 27 mar, 2013 21:06

extra, Jas zachwycony, siedzi w kamizelce i spiewa, kazal sie nagrac na kamere i wlasnie oglada, wiec musze zrobic wszystko zeby ta kamizelke miec!!!!!!!!!!!
ObrazekObrazek
ObrazekObrazek

maga
Aktywista
Kontakt:

Post autor: maga » wt 02 kwie, 2013 11:02

Problem jest tylko taki.. że dąrzy się do tego, aby dziecko brało czynny udział w rehabilitacji a nie siedziało i ogladało bajki (nota bene, moja też siedzi i nic nie robi)... Kamizelka to wygoda, ale im dłużej używam tym moje drugie ja, to mniej leniwe, zaczyna się buntować przed tą formą rehabilitacji... Dziecko nauczone od małego, że można nic nie robić, trudno potem nakłonić do fluttera, acapelli czy huffów... Do tego już doszłam...
I tak pomału zaczynam rozumieć dlaczego tej formy rehabilitacji nie stosuje się ani na Wyspach, ani w Norwegii... a nawet już w USA od tego się odchodzi.
Dominika moje najukochańsze słoneczko :)

Obrazek

helfajer
Aktywista
Kontakt:

Post autor: helfajer » wt 02 kwie, 2013 12:33

Racja, racja Magdo :-D To jest dla dziecka (i rodzica) komfort psychiczny. Dziecko siedzi i kamizelka jakby nie było wykonuje za niego rehabilitację. Znając siebie i swoje płuca to jakbym sobie założyć taką kamizelkę to flegma by się pewnie "lała". Żeby się kiedyś nie okazało, że dziecko używające kamizelki zapomni co to jest kaszel, w sensie odruch do kaszlu. Wydaje mi się, że kamizelka wykonuje za taką osobę pracę na maxa i zadaniem pacjenta jest wtedy jedynie odkaszlnięcie wydzieliny, która powędrowała w wyższe partie płuc. A co będzie jak dziecko dorośnie, będzie trzeba odstawić kamizelkę. I okaże się, że jest problem z prawidłowym kaszlem i taki pacjent nie poradzi sobie sam z pozbyciem się wydzieliny. Kamizelka, jako dodatek do rehabilitacji - TAK, ale jako całkowite zastąpienie innych metod - NIE.
Mukowiscydoza jest jak alkohol ... Ja ją w twarz ... Ona mnie na ziemię. Ale codziennie rano wstaję i leję ją dalej!

3 x "A" - Agitacja, Agitacja i jeszcze raz Agitacja - http://www.muko.smolarnia.org

Polo-Żubr
Aktywista
Kontakt:

Post autor: Polo-Żubr » wt 02 kwie, 2013 16:44

Pełne popracie dla kolegi :)
Nic dodać nic ująć!!!!!!
Moją pasją jest fotografia ślubna, sposobem na życie zdjęcia weselne.

Awatar użytkownika
kasiab
Aktywista
Kontakt:

Post autor: kasiab » wt 09 kwie, 2013 18:20

to mnie zaskoczyliscie, ja myslalam,ze kamizelke sie uzywa zawsze nawet dorosli, to ty Helfajer i polo zubr jej nie uzywacie wcale?

Jasio ma fujarke ktorej nigdy nie mylal a uzywa jej 2 lata........ zreszta ja juz odeszlam od sterylizacji, nie panikuje juz jakos, domestosem mylam podloge w lazience chyba rok albo lepiej temu..... jedyne co to myje wanne codziennie przed kapiela, ale JAsio zawsze kapie sie z Angi, bawia sie zabawkami w wannie sami z pol h, ile wody sie opije to wole nie myslec ;-)
ObrazekObrazek
ObrazekObrazek

helfajer
Aktywista
Kontakt:

Post autor: helfajer » wt 09 kwie, 2013 19:03

kasiab pisze:to mnie zaskoczyliscie, ja myslalam,ze kamizelke sie uzywa zawsze nawet dorosli, to ty Helfajer i polo zubr jej nie uzywacie wcale?
Za czasów naszego dzieciństwa nie było takiej kamizelki. Jakby nie patrzeć jestem 4-5 razy starszy niż kamizelka w PL, "Polo" jest pewnie jeszcze bardziej wiekowy :-D Także ja nigdy nie używałem tego "cuda" techniki i rehabilitacji, co nie oznacza że inni dorośli robią tak samo jak ja.

Barbarka

Post autor: Barbarka » pt 31 maja, 2013 14:54

Witam.
Mam do sprzedania kamizelkę The Vest jest to starszy model 103 i samo urządzenie jest większe i cięższe.Sprowadzony z USA i u nas zostało zmienione napięcie prądu.Działa jest sprawny tylko jedna rurka pękła i jest sklejona co w niczym nie przeszkadza.Zdjęcie dodam póżniej,cena dla zainteresowanych 5 tys.złotychPozdrawiam

Barbarka

Post autor: Barbarka » pn 03 cze, 2013 08:19

Witam.Dodaje zdjęcie kamizelki The Vest
Załączniki
q.jpg
q.jpg (72.21 KiB) Przejrzano 13884 razy

anagondek

Post autor: anagondek » wt 08 paź, 2013 07:20

witam mam do sprzedania kamizelkę vibra vest tel.-669341957

syneczki_3

Post autor: syneczki_3 » sob 15 mar, 2014 13:20

ile kosztuje nawet taka uzywana kamizelka?? i czy jest mozliwosc wypozyczenia z jakiegos ostrodka
Szymek 01.01.2013 (F508 del/ D1152H)
Obrazek
Wojtek 20:08:2008 (F508 del/ D1152H)
Marcin 20.05.2007 zdrowy
Jaś 14.01.2014 czekamy..
Mama Kasia.

danula
Aktywista

Post autor: danula » ndz 16 mar, 2014 00:07

na facebooku są używane kamizelki " TABLICA MUKO"

ODPOWIEDZ