świadczenie pielęgnacyjne a raty

Jak się opekować chorymi na mukowiscydozę, jakie problemy podczas tej opieki występują, jak można sobie taką opiekę ułatwić.

Post Numer:#1  Post Napisane: Cz 18 mar, 2010 13:41
Mam pytanko:czy komuś udało się uzyskać raty na podstawie świadczenia pielęgnacyjnego.Bo ja próbowałam w kilku miejscach i nic.Nie rozumiem dlaczego taki dochód jest niehonorowany.Skoro zrzekłam się pracy zawodowej na rzecz opieki nad chorymi dziećmi to chyba powinnam mieć prawa jak osoba pracująca.

Aktywista
Post Numer:#2  Post Napisane: Śr 07 kwi, 2010 15:43
Z tego co się orientuję chyba żaden szanujący się bank (innych nie polecam , gdyż odsetki i prowizje będą stanowiły większość całej kwoty kredytowej :shock: )nie udzieli Ci kredytu na świadczenie pielęgnacyjne - jest to ustalone odgórnie. Jest to najprawdopodobniej spowodowane tym, że taki zasiłek nie stanowi dochodu i nie jest od niego odprowadzany podatek dochodowy.
Musisz chyba poradzić sobie w inny sposób - powodzenia!!!
Obrazek
WIKTORIA
Córeczko może dla świata jesteś tylko człowiekiem, ale dla mnie jesteś całym światem....

Post Numer:#3  Post Napisane: So 10 kwi, 2010 19:22
Dziękuję za odpowiedż.Tak jak myślałam ,szanse na raty są znikome.Nie rozumiem tylko dlaczego.Pozdrawiam i życzę zdrówka.

Aktywista
Post Numer:#4  Post Napisane: N 11 kwi, 2010 21:22
Właśnie, wszelkie zasiłki z MOPSu nie są dochodami dla banku. Myślę , dlatego że na jakiś czas a umowa o pracę na dłuższy. Kiedyś to było uwarunkowane dochodami a teraz wiadomo nie. Może kiedyś zmienią te przepisy
Mama dwóch mukolinków córki lat 11,5 i synka - 1,5 roczku
i zdrowego synka - 6 latka

Aktywista
Post Numer:#5  Post Napisane: Pt 16 kwi, 2010 10:13
dramu napisał(a):Właśnie, wszelkie zasiłki z MOPSu nie są dochodami dla banku.

Żadne zasiłki (oprócz emerytury, renty ) nie stanowią dochodów dla banku , nawet te dla bezrobotnych.
dramu napisał(a):Myślę , dlatego że na jakiś czas a umowa o pracę na dłuższy.

Umowa o pracę może być nawet na czas określony, zwykle bank wyznacza raty tak, aby okres kredytowy zakończył się wraz z umową - więc nie wynika to z okresu zatrudnienia.
Tak jak pisałam wcześniej: zasiłki nie stanowią dla banku dochodów, mimo tego , że spełniają warunek jakim jest minimum dochodowe (zwykle to kwota tylko ok 400-500 zł)
Obrazek
WIKTORIA
Córeczko może dla świata jesteś tylko człowiekiem, ale dla mnie jesteś całym światem....
Aktywista
Post Numer:#6  Post Napisane: Pt 16 kwi, 2010 18:52
Nie otrzymamy pożyczki, ani żadnej umowy ratalnej na zasiłki, świadczenia czy alimenty, ponieważ żadne z nich nie podlega egzekucjom komorniczym.

Pozdrawiam serdecznie.
Eli

Czasem trzeba usiąść obok i czyjąś dłoń zamknąć w swej dłoni, wtedy nawet łzy będą smakować jak szczęście...

http://www.jasalankiewicz.bloog.pl

Obrazek

Powrót do Opieka nad chorymi