Fundacja "Mam marzenie"

Jak się opekować chorymi na mukowiscydozę, jakie problemy podczas tej opieki występują, jak można sobie taką opiekę ułatwić.
Julianka

Fundacja "Mam marzenie"

Post autor: Julianka » sob 07 maja, 2005 13:56

"Fundacja Mam Marzenie, zainspirowana spełnieniem ostatniego życzenia Chrisa Greciusa, którego śmierć stała się początkiem światowego ruchu spełniania marzeń chorych dzieci powstała by spełniać marzenia polskich dzieci cierpiących na choroby zagrażające ich życiu. Przez swoją działalność chcemy dostarczyć chorym dzieciom i ich rodzinom niezapomnianych wrażeń, które wniosą w ich życie radość, siłę do walki z chorobą i nadzieję na przyszłość."
Celem Fundacji jest dotarcie do wszystkich polskich dzieci żyjących z chorobą zagrażającą ich życiu i wniesienie w nie niezwykłego, pozytywnego przeżycia. Fundacja dąży do tego, aby żadne marzenie polskiego dziecka nie pozostało niespełnione, bez względu na status społeczny rodziny i jej miejsce zamieszkania.
Fundacja ta,jak już wiadomo,zajmuje się spełnianiem marzeń nieuleczalnie chorych dzieci(tzn.osób nie przekraczających18 roku życia)."Do programu fundacji może zostac zakwalifikowane każde dziecko między 3 a 18 rokiem życia"Z tego co wiem fundacja pomaga także dzieciom chorym na Mukowiscydozę,więc chyba warto sprobować!Trzeba tylko wypełnić niezbedną ankiete,która znajduje się na stronie Fundacji.Nalezy paiętac,ze Fundacja nie spelnia marzeń,które miszczą sie w jednej z poniższych kategorii:pokrywanie kosztów leczenia, rehabilitacji i zakup sprzętu medycznego dla dziecka
prośba o gotówkę lub jej ekwiwalenty (depozyty bankowe, akcje , obligacje itd)
pojazdy mechaniczne (włączając samochody, skutery, gokardy, łodzie motorowe i samoloty)
wszelkiego rodzaju remonty, przebudowy i dobudowy budynków mieszkalnych
wszelkiego rodzaju broń (myśliwska, sportowa) i przedmioty mogące slużyć jako broń oraz amunicja.
Kontakt z Fundacją znajdziecie na stronie: http://www.mammarzenie.org/contactUs.html
Strona głowna to: http://www.mammarzenie.org/aboutUs.htmlTam znajdziecie tez potrzebne informacje na temat zakwalifikoawnia dziecke,forum,skład organów Fundacji itp.Drugą,równie ciekawą organizacją spelniającą dziecięce marzenia jest Fundacja Dziecięca Fantazja.Z jej pomocy skorzystało juz wiele nieuleczalnie chorych dzieci(w tym chorych na Mukowiscydozę)
Strona główna Fundacji: http://www.f-df.pl/
A pod tym adresem znajdziecie list z podziekowaniami napisany przez,niektórym dobrze znaną,Dr.med Maję Trawińską-Bartnicką,specjalizującą sie w leczeniu Mukowiscydozy w Gdańsku :)
http://www.f-df.pl/ludzie.html
Zyczę przyjemnej lektury oraz Powodzenia.
Być może Wasze dzieci skorzystały juz z pomocy tych Fundacji...?!Dlatego tez piszcie i dzielcie sie wszelkimi informacjami na ten temat.Dobrze byłoby gdyby każdy z Was miał mozliwosc wniesienia "odrobiny radości w życie nieuleczalnie chorych dzieci poprzez spełnianie ich najskrytszych życzeń i fantazji"
Pozdrawiam,mam nadzieje,że nie bedzie żadnych problemów.
Julianka.

Julianka

Post autor: Julianka » sob 07 maja, 2005 14:10

A tu spełnione marzenie 15-letniej Magdy z Gdańska,chorej na Mukowiscydozę: http://www.f-df.pl/aktualne-magda2.html
Takich relacji jest dosyć sporo,trzeba tylko wejść na stronę główną Fundacji Dziecięca Fantazja. :))
Chyba sobie poradzicie. :wink:

Elzbieta

Post autor: Elzbieta » śr 25 maja, 2005 11:03

Julianko,dzieki wielkie za informacje.Niedlugo sie z nimi skontaktuje.Juz robimy w tym kiernku pewne kroki.
Licze na to że kiedys do nas wpadniesz.
POZDRAWIAMY CIE SERDECZNIE.
Elzbieta.

Paweł
Site Admin
Posty: 286
Rejestracja: pt 27 lut, 2004 13:19
gg: 0
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Paweł » śr 25 maja, 2005 12:51

Link do Fundacji "Dziecięca Fantazja" jest na stronie MATIO zakładka linki. Wszytko co piszecie jest potwierdzone. Druga Fundacja to Fundacja "Mam Marzenie", adres podaje Julianka
Pozdrawiam Paweł

Martusia

moje marzenia

Post autor: Martusia » pt 01 wrz, 2006 11:04

jesli chodz o fundacje mam marzenia jestem bardzo z niej zadowolona :-D
wlasnie biore w niej udzial ( a to moje foto-> http://www.mammarzenie.org/bydgoszcz/2006/Marta.php) mam nadzieje ze niedlugo moje marzenie sie spelni. ciesze sie ze istnieja tego typu fundacje pomagajace chorym nieuleczlnie dzieciom, to jest wspaniale uczucie gdy widzi sie usmiechniete dziecko ;)

ODPOWIEDZ